Loading…

“Jena 1”: Edi Rama poston fotografi të aksionit të përbashkët të Ushtrisë së Kosovës dhe të Shqipërisë

  • 26/06/2021 | 20:55

“Jena 1”: Edi Rama poston fotografi të aksionit të përbashkët të Ushtrisë së Kosovës dhe të Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shpërndarë fotografi të aksionit të përbashkët të Ushtrisë së Kosovës dhe Ushtrisë së Shqipërisë për pastrimin e një pjese të lumit që ndan Kosovën e Shqipërinë, shkruan Gazeta Metro.


Duket se Rama ka qenë shumë i gëzuar për këtë aktivitet të përbashket pasi ka shkruar në Facebookun e tij se “Jena 1”, duke përdorur edhe dialektin gegë.

“Një komb, një destinacion, një ofertë turistike dhe një mjedis i pastër. Forcat e ushtrisë së Shqipërisë e Kosovës sëbashku me vullnetarë, në një ditë pastrimi të tokës e ujërave të përbashkët, për të vijuar me bashkëpunime të tjera në mjedis e turizëm në të dyja anët e Bjeshkëve”, ka shkruar Rama. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë