Loading…

Jeni i trashë dhe pini alkool: Përdorni këtë dietë me tekila pra

  • 11/09/2019 | 16:41

Jeni i trashë dhe pini alkool: Përdorni këtë dietë me tekila pra

Me tekila ju mund të humbni peshë. Sheqeri natyral i cili gjendet në bimën agave e cila përdoret për ta krijuar tekilën, ka aftësinë t’i zvogëlojë nivelet e glukozës në gjak, dhe rrjedhimisht t’i ndihmojë njerëzit obezë të humbin peshë, shkruan Gazeta Metro.


Nëse e përdorni pas ushqimit, ju ndihmon aq shumë për fizikun tuaj. Nëse dikush iu pyet pse e përdorni aq shumë një pije të tillë, tregojini se e keni në listën tuaj të dietës.

Elementet të cilat i përmban tekila ndikojnë në rritjen e niveleve të një hormoni i cili e zvogëlon shpejtësinë me të cilën stomaku mbetet bosh./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë