Loading…

Jep dorëheqje aktivisti i VV’së: Prej sot jam i çliruar nga liderët dhe liderucët e Lëvizjes

  • 21/05/2022 | 19:39

Jep dorëheqje aktivisti i VV’së: Prej sot jam i çliruar nga liderët dhe liderucët e Lëvizjes

Blerim Saramati, tashmë ish-aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, ka njoftuar sot se ai është tërhequr nga kjo parti për shkak të shkëputjes së liderëve të partisë me aktivistët, shkruan Gazeta Metro.


Ai në një postim në Facebook renditi shumë arsye që sollën deri te vendimi i tij për të dhënë dorëheqje nga partia.

Një ndër shkaqet kryesore është edhe kandidimi i Mytaher Haskukës për të garuar në zgjedhjet lokale në Prizren, që siç thotë ai, aktivistëve iu imponua kjo kandidaturë nga qendra e partisë.

Postimi i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë