Loading…

Jep dorëheqje nga posti i ministrit Arben Vitia

  • 01/10/2021 | 11:27

Jep dorëheqje nga posti i ministrit Arben Vitia

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka dhënë dorëheqje nga ky post, shkruan Gazeta Metro.

Këtë e ka bërë të ditur vet Vitia në një konferencë për media, i cili ka thënë se këtë po e bën për fushatën zgjedhore pasi siç dihet ai është kandidat i Vetëvendosjes (VV), për kryetar të Prishtinës.

“Më lejoni që të ju njoftojë për një vendim që e kam marrë në bashkërendime me kryeministrin Kurti dhe me LVV’në. Unë sot po e përmbyll angazhimin tim në këtë detyrë me të cilën më ka ngarkuar kryeministri Kurt i që do t’i jem mirënjohës jo vetëm për besimin por edhe për mbështetjen”, ka thënë Vitia.”, ka thënë Vitia.

Vitia ka thënë se detyrat i bartë tek stafi i Ministrisë së Shëndetësisë dhe se Dafin Gexha do ta zëvendësojë atë në postin e ministrit.

Më poshtë keni konferencën e tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë