Loading…

Jepen dënimet për zënkën masive: E pëson Kurzawa, ‘shpëton’ Neymar

  • 16/09/2020 | 23:30

Jepen dënimet për zënkën masive: E pëson Kurzawa, ‘shpëton’ Neymar

Komisioni i Disiplinës i LFP (Liga e Futbollit Profesional), i mbledhur këtë të martë, ka dhënë verdiktet për rastin e sfidës PSG-Olimpique Marseille 0-1, ku në fund të takimit pati përplasje masive mes futbollistëve të të dyja skuadrave.


Komisioni ka vendosur të pezullojë gjashtë ndeshje futbollistin e parizienëve Kurzawa, tri ndeshje Amavi (OM), dy ndeshje (një të pezulluar) Neymar dhe Paredes dhe një ndeshje Benedetto (OM).

Çështja “Alvaro” (Neymar e akuzoi për racizëm) është nën hetim, ndërsa Di Maria do të thirret për të dëshmuar të mërkurën e ardhshme (akuzohet se ka pështyrë Alvaro Gonzalezin).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë