Loading…

‘Jericho’ himn i islamikëve në Maqedoni

  • 24/11/2016 | 17:01

‘Jericho’ himn i islamikëve në Maqedoni

Këngëtari i grupit ‘Jericho’ Petrit Çarkaxhiu, mbështet partinë islamike ‘Besa’ në Maqedoni. Ai këndon himin e kësaj partie.

Fushatë zgjedhore në Maqedoni. Dhe tubimi i parë i partisë Besa në Shkup, prezentohet në një miting politik me himinin e kënduar nga grupi “Jericho’, me vokalistin Petrit Çarkaxhiu, trasnmeton Gazeta Metro.

Çarkaxhiu, është i njohur edhe më herët në Prishtinë se ndanë pikpamje të theksuara fetare islamike por deri tash nuk është shfaqur publikisht në mbështetje të një subjekti që në platformë ka për bazë koncpte islamike.

Partia Besa në Maqedoni, është parti me pikpamje islamike e përbërë dhe e themeluar nga shqiptarët etnik që jetojnë në Maqedoni.

Udhëheqësit e kësaj partie, janë të afërt me Partinë e Drejtësisë në Kosovë, dhe të dyja së bashku ndajnë pikpamje ideologjike të përafërta nga Partinë e Drejtësisë në Turqi e cila udhëhiqet nga Reçep Taip Erdogan, nga cilat struktura edhe mbështeten politikisht, por me gjasë edhe finaciarisht, ashtu siç është raportuar disa herë në mediat shqiptare të Maqedonisë.

Himnin e Besës e kënduar nga Rrusta, e gjeni të lidhur më poashtë./gazetametro.net

VIDEO/ Pamje nga droni prej Konventës
së djeshme të Rilindjes me BESË në Shkup. Njëkohësisht ju prezantojmë në sfond të këtyre pamjeve edhe himnin zyrtar të Rilindjes me BESË të kënduar nga ‘Jericho’

Posted by Lëvizja BESA on Wednesday, 23 November 2016

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë