Loading…

Jesus ia dhuron humbjen e parë Chelseat në këtë sezon

  • 25/09/2021 | 15:40

Jesus ia dhuron humbjen e parë Chelseat në këtë sezon

Ka përfunduar derbi i Premier Ligës angleze mes Chelseat dhe Manchester Cityt, ku ky i fundit ka arritur të shënojë fitore në “Stamford Bridge”.

Ndeshja e sotme ishte e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premier Ligës angleze për sezonin e ri 2021/22.

Golashënuesi i vetëm i ndeshjes ishte sulmuesi brazilian Gabriel Jesus, i cili përmes asistimit të Joao Cancelos, shënon gol në minutën e 53’, duke ia dhuruar Manchester Cityt avantazhin, dhe më pas fitoren kundër Chelseat.

Historikisht kjo ishte një ndeshje tejet e vështirë për Pep Guardiolan, i cili më së shumti ka pësuar humbje kundër Chelseat.

Me tre pikët e reja, Manchester City ngjitet në pozitën e dytë në tabelë me gjithsej 13 pikë, aq sa ka edhe lideri Liverpooli me një ndeshje më pak, dhe skuadrat e tjera si Chelsea dhe Manchester United.

Rezultati përfundimtar i ndeshjes është 1:0 në favor të Manchester Cityt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë