Loading…

Jo vetëm Twitter dhe Facebook, edhe Youtube mbyll llogarinë e Trump

  • 13/01/2021 | 10:01

Jo vetëm Twitter dhe Facebook, edhe Youtube mbyll llogarinë e Trump

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga protesta në Capitol.


Shërbimi i famshëm për shpërndarjen e videove mori këtë vendim për shkak të frikës se mund të përdorë rrjetin social për të nxitur trazira në ceremoninë e inagurimit të Joe Biden si Presidenti i ardhshëm i SHBA.

“Pas shqetësimeve në lidhje me nxitjen e vazhdueshme të dhunës, ne hoqëm videon e ngarkuar në kanalin e Donald Trump pasi shkeli politikat tona”, tha YouTube në një deklaratë.

Kanali i Trump është ndaluar përkohësisht nga ngarkimi i përmbajtjes së re për të paktën 7 ditë. Javën e kaluar, rrjete të tjera sociale si Facebook, Twitter, Snapchat, Tëich dhe Instagram pezulluan Trump nga platformat e tyre.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë