Loading…

Johnson ia mbyll telefonin Trumpit: Mendova se është mahi

  • 09/06/2019 | 19:18

Johnson ia mbyll telefonin Trumpit: Mendova se është mahi

Ish ministri britanik i punëve të jashtme Boris Johnson ka deklaruar se Donald Trumpi para do kohe ka tentuar ta thërrasë në telefon, por se ai e ka lëshuar dëgjuesën, transmeton Gazeta Metro.


Siç ka thënë ai, ka menduar se ëhstë fjala për mahi. Për “Sunday Times” ai ka treguar se ka marrë një thirrje nga dikush që thoshte se po thërret nga centrali në Doëning street.

“Ai person kishte theks irlandez dhe tha se po thërret nga centrali nr. 10, dhe se dëshiron të në lidhë me presidentin amerikan, i cili dëshiron të bisedojë me mua. Dhe më tha se do të më lidhë me dhomën për situata në Shtëpinë e bardhë. Unë, duke menduar shpejt s rëndom thashë ‘të gjithë dëgjuesve në radion Cilcennin, nuk më keni mashtruar për asnjë çast”, ka thënë Johnson.

Pastaj, tregon Johnsoni, e ka thirrur centralin 10, ku i kanë thënë se vërtet ka qenë presidenti, me të cilin edhe ka biseduar më vonë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë