Loading…

Johnson: Pres me padurim të punoj me Joe Biden

  • 20/01/2021 | 20:33

Johnson: Pres me padurim të punoj me Joe Biden

Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti sot Joe Biden, pas betimit si presidenti i 46-të i SHBA-së, duke u shprehur i paduruar për të punuar me Biden.

“Urime @JoeBiden për betimin si president i SHBA-së dhe @KamalaHarris për betimin e saj historik. Lidershipi amerikan është jetik për çështjet që na shqetësojnë të gjithëve, nga ndryshimi i klimës tek COVID-19 dhe unë pres me padurim që të punoj me presidentin Biden”, shkroi në Twitter Boris Johnson, i cili kishte një marrëdhënie të mirë me paraardhësin e tij, Donald Trump.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë