Loading…

Jon Batiste i mori 11 nominime për ‘Grammy’

  • 25/11/2021 | 18:28

Jon Batiste i mori 11 nominime për ‘Grammy’

Është publikuar lista e të nominuarve për çmimin Grammy për industrinë muzikore amerikane, transmeton Gazeta Metro.


Jon Batist u bë më së shumti nominime, gjithsej 11, një prej të cilëve është për këngën e vitit “Freedom” dhe për albumin më të mirë “We Are”. Ndërsa Justin Bieber, Dodge Cat dhe “HER” fituan nga tetë nominime secili.

Billie Eillish dhe Olivia Rodrigo morën nga shtatë nominime secili. Lista e të nominuarve për këngën më të mirë përfshin: ABBA me “I Still Have Faith In You”, Tony Bennett dhe Lady Gaga me “I Get A Kick Out Of You”, Justin Bieber, Daniel Kaiser dhe Giveon me “Peaches”, Brandi Carly me “Right On Time”, Dodge Kate dhe SZA me “Kiss Me More”, Billie Eillish me “Happier Than Ever”, Lil Nas Nas Ex me “Montero”, Olivia Rodrigo me “Drivers License” dhe Silk Sonic me “Leave The Door Open”.

Çmimet e këtij viti u dominuan nga Taylor Swift dhe Billie Eillish, dhe Beyonce u bë interpretuesja më e vlerësuar në historinë e këtyre çmimeve amerikane. Çmimi i radhës, i 64’ti me radhë është planifikuar për 31 janar të 2022 në Los Angeles./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë