Loading…

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten e tmerrshme, gjatë një interviste

  • 15/05/2019 | 16:48

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten e tmerrshme, gjatë një interviste

Jonida Maliqi sonte me 15 maj do të përformoj në natën gjysmë finale të “Eurovision 2019”, performancë kjo me të cilën ajo përfaqëson Shipërinë, transemton Gazeta Metro.


Por gjatë gjithë kësaj periudhe Jonida ka qenë prezentë në shumë organizime, ku në të gjitha rast është kompilentuar për paraqitjen e saj. Mirëpo gjatë një interiviste është kritikuar për të folurën e saj në gjuhë angleze.

Përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka pasur mjaft vështirësi në komunikim me gazetaren. Në videon e publikuar shihet qartë që Jonida Maliqi mundohet të flasë në anglisht por fjalët i dalin shqip.

Kjo që i ndodhi Jonidës i kishte ndodhur edhe Eneda Tarifajt./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë