Loading…
Jonida Maliqi sapo performoi në Eurovizion
  • 16/05/2019 | 22:46

Jonida Maliqi sapo performoi në Eurovizion

Këngëtarja Jonida Maliqi, sapo ka performuar në gjysmëfinalen e dytë të Festivalit Eurovizion.


Këtë vit festivali europian i këngës, po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, ndërsa këngëtarja ishte e 14-ta me radhë.

Ajo këtë vit prezanton Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”, ndërsa ajo performoi në shqip.

Në skenë këngëtarja që po ashtu cilësohet si ikonë e modës shqiptare, është paraqitur me një fustan të zi me punime prej ari.

Performanca e saj ishe e zjarrtë dhe emocionuese, ndërsa në skenë ajo është paraqitur vetëm me shoqërues vokalistë dhe pa balerinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë