Loading…

Jose Mourinho flet për situatën në Tottenham

  • 23/02/2021 | 18:28

Jose Mourinho flet për situatën në Tottenham

Jose Mourinho këmbëngul se ai mbetet ‘në kontroll’ të situatës në Tottenham dhe ‘është më i motivuar se kurrë’ për të ndaluar rënien e tyre dramatike në formë dhe për të shkruar një hyrje pozitive në historinë e klubit, transmeton Gazeta Metro.

Spekulimet mbi të ardhmen e Mourinhos në klubin verior të Londrës u intensifikuan pas humbjes së së dielës 2-1 në West Ham, e cila ishte disfata e tyre e pestë në gjashtë ndeshje të Premier League.

Por në një monolog sfidues mbi trashëgiminë e tij dhe presionin e ushtruar mbi menaxherët, Mourinho tha se ai nuk ndihet ‘i dëshpëruar’ për situatën dhe ende ‘zgjohet duke dashur të vijë në punë’.

Ai gjithashtu këmbënguli që marrëdhënia e tij me kryetarin e Spurs Daniel Levy të mbetet e fortë, mbrojti përdorimin e tij të kursyer të Gareth Bale dhe u kundërpërgjigj në sugjerimet që disa lojtarë ishin lodhur nga metodat e tij të trajnimit.

Ai tha në një konferencë për shtyp duke parë ndeshjen e së Mërkurës në Ligën e Evropës me Wolfsberger: Është pozitive dhe negative që ju thoni se nuk jam mësuar me këtë, por dua të di se cili trajner ka pasur gjithmonë qiell blu dhe asnjëherë me re ose pak errësirë?

‘Ndoshta vetëm një trajner i cili është gjithmonë në një klub dominues në një kampionat. Tregon se sa e bukur ka qenë karriera ime.

‘A më bën depresion? Jo. Është një sfidë.

‘Unë punoj për klubin, lojtarët dhe mbështetësit. Gjithmonë e ndiej se duhet t’u jap atyre aq shumë. Më lëndon dhe është një sfidë e madhe për mua dhe besoj se mund ta jap.

‘E jap kudo që kam qenë dhe jam më i motivuar se kurrë”, shtoi nder të tjera ai.

Dëgjoni këtu intervistën e plotë të tij.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë