Loading…

Joshua dhe Usyk në radarin e Wilder

  • 22/09/2022 | 11:27

Joshua dhe Usyk në radarin e Wilder

Deontay Wilder ka filluar të mendojë për duelin pas Robert Helenius.


Ish-kampioni i WBC, Deontay Wilder do të kthehet në ring për herë të parë pas humbjes ndaj Tyson Fury, për t’u përballur me Helenius.

Megjithatë, ‘Bomberi i Bronztë’ po bën edhe plane më afatgjate dhe po mendon për duelin pasues.

Sipas raportimeve të ‘Mirror’, Wilder ka emra si Anthony Joshua e Oleksandr Usyk në listën e ngushtë të dëshirave.

Gjasat janë të mëdha që Usyk të përballet me Wilder, nëse Joshua përballet me Fury.

Një tjetër opsion, nëse të dy dështojnë, mund të jetë Andy Ruiz Jr.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë