Loading…
Joshua: Unë jam njëshi dhe nuk duhet të dëshmoj asgjë
  • 14/09/2018 | 08:17

Joshua: Unë jam njëshi dhe nuk duhet të dëshmoj asgjë

Anthony Joshua ka folur në prag të meçit të cilin do ta zhvillojë ndaj Alexander Povetkinit


Tyson Fury në deklaratën e tij të fundit ka thënë se është vetëm ai kampion i vërtetë i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda, ndërsa tani Joshua ka një përgjigje të fortë për të, transmeton GazetaMetro.

“Unë jam numri 1 në këtë kategori, nuk duhet të dëshmoj asgjë. Ma tregoni një boksier që ka rekord më të mirë se unë pas 22 ndeshjesh?”.

“Që nga duelet si amator, vazhdimisht kam qenë në krye të këtij sporti. E kam dëshmuar veten gjithmonë, ndërsa këtë e kam bërë edhe nivelin më të lartë. Nëse njerëzit nuk janë të kënaqur me këtë tash, ata nuk do të jenë kurrë”,

“Shumë fat për Furyn, ëilderin dhe mua. Por, kur gjithçka të marrë fund, unë nuk do të jem plakushi që do të shkoj nëpër kafene duke treguar histori se unë kam qenë kampioni i unifikuar. Unë jam i përqendruar te karriera ime dhe se ku po shkoj,”.

Kujtojmë që Joshua do të përballet me Povetkin më 22 shtator në ëembley. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë