Loading…

Ju pëlqejnë dramat: Që nga shpërngulja në Amerikë, Harry dhe Meghan ka telefonuar 9 herë policinë

  • 08/04/2021 | 18:27

Ju pëlqejnë dramat: Që nga shpërngulja në Amerikë, Harry dhe Meghan ka telefonuar 9 herë policinë

Policia është thirrur afro nëntë herë në rezidencën e Princit Harry dhe Meghan Markle në Kaliforni, e cila vlen rreth 11 milionë dollarë.


Çifti dhe djali i tyre një vjeçar Archie u zhvendosën në lagjen ekskluzive Montecito në korrik të vitit të kaluar, shkruan DailyMail.

Zyra e Sherifit të Qarkut Santa Barbara që atëherë u është përgjigjur nëntë alarmeve, përfshirë dy herë gjatë Krishtlindjeve për të arrestuar një person i cili kishte udhëtuar në shtëpinë e Sussexes nga Ohio. Sistemi i alarmit të pronës është ndezur gjithashtu pesë herë.

Të dhënat, të marra nën ligjet e Lirisë së Informacionit nga agjencia e lajmeve PA, u lëshuan pasi çifti ndanë frikën e tyre rreth sigurisë së tyre gjatë intervistës së famshme me Oprah Winfrey.

Çifti janë duke jetuar në mesin e një numri të yjeve të tjerë në lagjen luksoze siç janë shoqja e tyre Oprah dhe Ellen DeGeneres.

Oficerët u thirrën katër herë në korrik të vitit të kaluar pasi Harry dhe Meghan u zhvendosën në Montecito nga Los Angeles, ku ata kishin jetuar përkohësisht që kur u larguan nga Kanadaja në fillim të pandemisë.

Një telefonatë regjistrohet si një kërkesë telefonike ndërsa të tjerët janë etiketuar ‘aktivizime alarmi’ dhe të gjitha ndodhën në orët e para të mëngjesit.

Një kërkesë në gusht renditet si ‘Misc Priority Incdnt’, ndërsa kishte një alarm të mëtejshëm në nëntor.

Në orën 4.13 pasdite në prag të Krishtlindjes, policët u thirrën në pronë pasi një burrë u pretendua të kishte shkelur në pronën e tyre.

Nickolas Brooks, 37 vjeç, nga Ohio, u la i lirë për herë të parë me një paralajmërim por ai u paraqit përsëri në Boxing Day në 2:54 pasdite dhe më pas u arrestua dhe u akuzua për një akuzë të shkeljes së kundërvajtjes.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë