Loading…

‘Ju shefat keni ardhur, por s’i keni deputetët me vete’

  • 24/10/2022 | 10:57

‘Ju shefat keni ardhur, por s’i keni deputetët me vete’

Kuvendi i Kosovës pritet që sot të vazhdojë seancën plenare.


Seanca, e cila është pritur të niste në orën 10:00, akoma nuk ka filluar, pasi deputetët akoma nuk janë në sallë.

Për këtë ka folur shkurt kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

“Ju shefat pasni ardhur, por nuk i pasni deputetët me vete, interesant”, ka thënë Konjufca.

Ndryshe, Kuvendi pritet që në seancën e sotme të hedhë për të tretën herë në votim projektligjin, i cili cakton çmime tavan për produktet esenciale, e që në seancën e kaluar dështoi për shkak të mungesës së kuorumit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë