Loading…

Jugo vetura më e keqe e prodhuar ndonjëherë (video)

  • 12/12/2016 | 17:30

Jugo vetura më e keqe e prodhuar ndonjëherë (video)

Automobili Jugo prodhohej në Kragujevc dhe ishte makinë moderne por jo edhe shumë i popullarizuar.

Këtë automobil ka mundur t’a blejë çdo qytetetar i ish-Jugosllavisë dhe se Jugo nuk i bënte konkurrencë automobilëve të tjerë të asaj kohe, transmeton gazetametro.net.

Malkolm Briklin, ka thënë se Jugo është një automobil i përshtatshëm për studentë ngase është i lirë dhe i vogël.

Megjithatë, Jugo nuk është pritur mirë nga amerikanët as në atë kohë dhe as tash. Sipas Daga DeMura një gazetar i specializuar në risitë rreth automobilëve, Jugo e meriton epitetin e automobilit më të keq ndonjëherë të prodhuar. /gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë