Loading…

Jurgen Klopp: Real Madridi është favorit, jam krenar për ekipin tim

  • 27/05/2022 | 19:50

Jurgen Klopp: Real Madridi është favorit, jam krenar për ekipin tim

Parisi do të presë finalen e Champions League këtë të shtunë.


Jurgen Klopp dëshiron të jetë përsëri kampion i Evropës, por ai njeh fuqinë e Real Madridi dhe madje u jep atyre një avantazh përpara fillimit.

“Nuk e di kush është favorit. Domethënë, duke parë ndeshjet e kthimit të këtij sezoni, do të thosha se është Reali”.

Duke u treguar se është “shumë krenar” për rrugën e ekipit anglez këtë sezon, trajneri theksoi se “suksesi matet me rezultate dhe tituj”. “Por ajo që ky ekip ka arritur tashmë është e jashtëzakonshme”, vazhdoi ai.

Duke ndarë “atmosferën e mirë” dhe “humorin e mirë” të grupit, Klopp shtoi se Thiago Alcântara dhe Fabinho treguan shenja të disponueshmërisë totale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë