Loading…

Juventus interesohet për lojtarin e Chelsea

  • 23/09/2022 | 14:11

Juventus interesohet për lojtarin e Chelsea

Christian Pulisic mund të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të janarit.


Sulmuesi amerikan u përfol për një largim të mundshëm edhe në verë, por në fund një gjë e tillë nuk ndodhi dhe ai mbeti në Stamford Bridges.

Juventusi është skuadra e radhës që ka shprehur interesim për transferimin e amerikanit në janar, ku synon huazimin e tij me të drejtë blerje në verën e vitit 2023.

Londinezët janë të gatshëm të pranojnë këtë ofertë, pasi Pulisic ka humbur vendin e titullarit te Chelsea.

Gjatë verës Chelsea e kishte përfshirë Pulisicin në një ofertë në drejtim të Romës për Nicolo Zaniolon, por ishin Giallorosët që refuzuan këtë shkëmbim.

Gjithsesi edhe në janar gjiganti anglez pritet të bëj ofertë për Zaniolon dhe Pulisic është njëri nga lojtarët që mund të përfshihet në të.

E ardhmja e amerikanit duket larg Stamford Bridges, por mbetet të shihet se ku do të përfundojë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë