Loading…

Juventus mposht Manchester Unitedin, afër transferimit të yllit të Wolvesit

  • 01/08/2020 | 18:01

Juventus mposht Manchester Unitedin, afër transferimit të yllit të Wolvesit

Juventusi besohet se është klubi favorit për të transferuar top sulmuesin e Wolvesit, Raul Jimenezin, transmeton Gazeta Metro.


Sulmuesi meksikan ka shkëlqyer gjatë sezonit të fundit në Premier Ligë, duke shënuar 17 gola dhe 6 asistime në 38 paraqitje.

Forma e tij e lartë e treguar me Wolvesin ka bërë që edhe Juventuesi të shpreh interesim për të, madje besohet se kampioni italian është afër transferimit të tij.

(Raul Jimenez / Wolves).

‘AS’ shkruan se ‘Zonja e Vjetër’ është duke mposhtur konkurrencën e Manchester Unitedit, që gjithashtu ka shprehur interesim për 29 vjeçarin.

Ndryshe, Raul Jimenez ka kontratë të vlefshme me Wolvesin deri më 2023. Jimenez në tregun e transferimeve vlerësohet me 40 milionë euro. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë