Loading…
Juventus shënon fitore të lehtë në udhëtim te Sassuolo
  • 10/02/2019 | 19:59

Juventus shënon fitore të lehtë në udhëtim te Sassuolo

Juventusi ka shënuar edhe fitoren e radhës në kuadër të javës së 23-të në Serie A, transmeton Gazeta Metro.


‘Bianconerët’ triumfuan në udhëtim te Sassuolo me rezultatin e pastër 0-3. Golat u shënuan nga Sami Khedira, Cristiano Ronaldo dhe Emre Can.

Pas kësaj fitore, Juventusi vazhdon kryesimin në kampionatin italian me 63 pikë, 11 pikë më shumë se Napoli i vendit të dytë.

Kurse, Sassuolo mbetet në kuotën e 30 pikëve dhe renditet në pozitën e 11-të./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë