Loading…

Juventus shpreh interesim për 19 vjeçarin e Valencias

  • 19/10/2019 | 21:32

Juventus shpreh interesim për 19 vjeçarin e Valencias

Talenti i Valencias, Ferran Torres ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Juventus të cilët e ndoqen nga afër në sfidën e fundit që ai zhvilloi me përfaqësesen U-21 të Spanjës.


Torres pëlqëhet prej kohësh nga Barcelona e Real Madrid, por së fundmi janë edhe kampionët e Italisë ata të cilët dëshirojnë ta transferojnë 19-vjecarin në Torino.

I vetmi problem për drejtorin sportiv të Juventusit për të afruar sulmuesin anësor, është pikërisht klauzola që ai ka në kontratën me Valencian, plot 100 milionë euro, përcjell ‘Supersport’.

Një shumë e tillë vështirë se do të pranojë ta paguajë drejtuesit bardhezi, megjithatë mes palëve pritet të ketë bisedime./gazetametro.net

(Ferran Torres / Valencia C.F).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë