Loading…

Juventusi i vendosur për Depay, rrit ofertën që të largojë Chelsean nga gara

  • 12/08/2022 | 20:29

Juventusi i vendosur për Depay, rrit ofertën që të largojë Chelsean nga gara

Juventusi raportohet se ka ngritur ofertën për Memphis Depay pasi ata kërkojnë të mposhtin konkurrencën nga Chelsea për sulmuesin e Barcelonës.


Bianconerët po kërkojnë të shtojnë një sulmues të ri në skuadrën e tyre pas largimit të Alvaro Morata muajin e kaluar. Pavarësisht këmbënguljes së Massimiliano Allegrit, një marrëveshje për rikthimin e spanjollit nuk u arrit me Atletico Madridin.

Depay u shfaq shpejt si objektiv, por raportet sot Chelsea ishte i interesuar të merrte holandezin, i cili po largohet nga Barcelona.

Gianluca Di Marzio shkruan se si Juventusi ka ngritur ofertën e tyre në kontratë për Depay në një përpjekje për të arritur një marrëveshje dhe për të mposhtur Chelsean.

Sulmuesi 28-vjeçar holandez aktualisht po punon për një marrëveshje shkëputjeje me Barcelonën, duke e lejuar atë të bashkohet me një klub të ri.

Depay thuhet se do t’i ofrohet një kontratë dyvjeçare nga Zonja e Vjetër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë