Loading…

Juventusi kalon tutje në Kupën e Italisë pas vazhdimeve me Genoan

  • 13/01/2021 | 23:29

Juventusi kalon tutje në Kupën e Italisë pas vazhdimeve me Genoan

Pas Milanit dhe Interit, edhe Juventusi ka kaluar në fazën tjetër të Kupës së Italisë duke e mposhtur Genoan me rezultat 3-2 pas vazhdimeve.


Kulusevski dhe Alvaro Morata krijuan epërsi të hershme për Juventusin, brenda 23 minutave lojë, por skuadra e Genoas u rikthye fuqishëm në lojë dhe ia doli ta barazonte rezultatin në 2-2 me golat e Ozyborra në minutën e 28’ dhe Molegonit në minutën e 74’.

Në vazhdime, Juventusi u tregua skuadër më konkrete dhe golin e fitores e realizoi Rafia në minutën e 104.

Kështu edhe pse me mjaftë vështirësi, “Zonja e Vjetër” kaloi tutje në këtë kompeticion.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë