Loading…

Juventusi planifikon transferimin e Pogbas në verë

  • 17/01/2021 | 08:43

Juventusi planifikon transferimin e Pogbas në verë

Klubi italian, Juventusi thuhet se po planifikon transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, Paul Pogba, në verë dhe jo në këtë afat kalimtar.


Agjenti i yllit francez tha muajin e kaluar se ai është i pakënaqur në klub dhe dëshiron të largohet.

Megjithatë, drejtuesit e Djajve të Kuq nuk do të lejojnë atë të largohet gjatë sezonit, por vetëm në afatin e verës.

Shumë klube janë përmendur si potenaciale për ta transferuar Pogban si Real Madridi, Paris Saint-Germain dhe Juventusit.

Juve është e vendosur ta rikthejë atë, megjithatë, nuk e ka mendjen në këtë afat kalimtar të dimrit.

Sipas mediumit italian Calciomercato, Juventusi do të bëjë një lëvizje gjatë verës për mesfushorin e Manchester Unitedit.

Ndryshe, çmimi i Pogbas ka rënë ndjeshëm në vitet e fundit shkaku i paraqitjeve jo të mirë, ndërsa thuhet se momentalisht vlen rreth 50 milionë euro.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë