Loading…

Juventusi rrezikon të dënohet edhe me 20 pikë për akuzat e reja

  • 02/02/2023 | 19:13

Juventusi rrezikon të dënohet edhe me 20 pikë për akuzat e reja

Pas një dënimi prej 15 pikësh në rastin e fitimeve kapitale, Juventusit kërcënohet me zbritjen e 20 pikëve shtesë, të cilat praktikisht do t’i vinin në një luftë të ashpër për mbijetesë.


Edicioni i sotëm i Corriere dello Sport zbulon detaje në lidhje me një hetim të ri për manovrën e pagave të kryer nga Juventusi gjatë periudhës së coronavirusit.

Në vitin 2020, lojtarët e Juventusit njoftuan publikisht se po hiqnin dorë nga një pjesë e pagave të tyre për të ndihmuar klubin të kapërcejë krizën e shkaktuar nga pandemia.

Mirëpo, dyshohet se drejtuesit e Juventusit kanë rënë dakord fshehurazi me ta për pagesën e plotë, të cilën nuk do ta raportojnë në shoqatë dhe as do ta tregojnë në raportet financiare, gjë që është bërë objekt hetimi.

Nëse konfirmohet akuza, kërkesa e prokurorit do të jetë që klubit më të madh italian t’i hiqen të paktën 20 pikë, gjë që do t’i vinte në një situatë thuajse të pashpresë dhe do t’i gozhdonte në fund të tabelës.

Juve aktualisht ka 23 pikë, që praktikisht do të thotë se në atë rast do të mbeteshin vetëm në tre pikë të fituara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë