Loading…

Juvetusi në kërkim të ringjalljes, ballafaqohet me Malmon, formacionet zyrtare

  • 14/09/2021 | 20:03

Juvetusi në kërkim të ringjalljes, ballafaqohet me Malmon, formacionet zyrtare

Edhe pse me tri mungesa të rëndësishme, Juventusi duhet të kërkojë vetëm fitore ndaj skuadrës suedeze Malmo në ndeshjen e [arë të Ligës së Kampionëve nga faza e grupeve.

“Zonja e Vjetër” po e përjeton një nisje shumë të dobët të edicionit të ri në Serie-A ku ende nuk e ka shijuar fitoren dhe duhet ta kërkojë ringjalljen në Evropë, përcjellë KosovaPress..

Arthur, Chiesa dhe Bernardeschi janë mungesat kryesore të trajneri Maximiliano Allgri për ballafaqimin e sotëm që starton nga ora 21:00.

Ja formacionet zyrtare:

MALMOE (4-4-2): Diawara; L. Nielsen, Ahmedodzic, Brorsson, Olsson; Christiansen, Rakip, Innocent, Rieks; Colak, Birmancevic.

JUVENTUS (4-4-2): Szczesny; Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Rabiot; Dybala, Morata.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë