Loading…

Ka 129 vjet: E moshuara thotë se jeta e gjatë është dënim nga Zoti

  • 18/06/2019 | 23:23

Ka 129 vjet: E moshuara thotë se jeta e gjatë është dënim nga Zoti

Koku Istambulova ka mbijetuar dy luftëra botërore, rënien e Bashkimit Sovjetik dhe ngritjen e Vladimir Putin. Bashkëshorti i ka ka ndërruar jetë para dhjetë vjetësh dhe familja pohon se ai kishte shkuar në moshën 120-vjeçare.


Koku Istambulova mund të jetë personi që ka jetuar më së gjati në botë.

Pothuajse e gjithë familja i kanë shkuar në botën tjetër dhe ka ‘mbijetuar’ edhe fëmijët e saj dhe ka mbetur vetëm. Në letërnjoftim i shkruan se është lindur më 1 qershor të vitit 1889.

Jeta e saj ishte e gjatë dhe e rëndë. Ajo thotë se jeta e gjatë për të nuk është dhuratë prej Zotit, por dënim.

Ndryshe, Istambulova flet dhe lëviz pa probleme edhe në këtë moshë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë