Loading…

Ka ndërruar jetë aktori britanik Albert Finney

  • 08/02/2019 | 17:13

Ka ndërruar jetë aktori britanik Albert Finney

Aktori i njohur britanik, Albert Finney, ndërroi jetë sot në moshën 82 vjeçare, transmeton Gazeta Metro.


Finney, vuante nga një sëmundje e shkurtër, ndërsa gjatë karrierës së tij kishte fituar disa çmime të rëndësishme, si Golden Globe, Emmy, Bafta dhe ishte i nominuar për oskar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë