Loading…

Ka vdekur aktori Roger Smith

  • 06/06/2017 | 18:56

Ka vdekur aktori Roger Smith

Roger Smith ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare.


Aktori vdiq të dielën në spitalin Sherman Oaks në Kaliforni. Roger ka luajtur në serinë “Sunset Strip” derisa një sëmundje neuromuskulare e detyroi që ta përfundonte karrierën në të tridhjetat.

Ai vazhdoi të menaxhojë karrierën e gruas së tij, Ann-Margret, e cila luajti në filma, si “Bye Bye Birdie” dhe “Viva Las Vegas” dhe fitoi Globin e Artë për Aktoren më të mirë.

Roger së fundi u shfaq publikisht së bashku me Ann-Margret në premierën e “Going In Style” në mars.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë