Loading…

Kadare nuk dëshiron të përzihet në çështjen e teatrit: Ju lutem të mos më ngatërroni

  • 17/05/2020 | 21:36

Kadare nuk dëshiron të përzihet në çështjen e teatrit: Ju lutem të mos më ngatërroni

Shkrimtari Ismail Kadare ka komentuar për herë të parë çështjen e Teatrit Kombëtar.


Në një reagim për televizionin TVT, Kadare ka thënë se nuk dëshiron të përzihet në këtë çështje, pasi së pari nuk është në dijeni të situatës dhe së dyti është i sëmurë.

‘Nuk kam mundësi se nuk jam ndjerë mirë. Nuk jam shumë në djeni. Ju lutem të mos më ngatërroni’, tha Kadare.

Reagimi i Kadaresë vjen disa orë pasi është shembur godina e Teatrit Kombëtar. Aksioni për shembjen e kësaj godine ka nisur në orën 04:30 të mëngjesit të sotëm, duke u përcjellur edhe me përplasje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë