Loading…

Kafshë të çuditshme i tmerrojnë japonezët: Shfaqja e tyre paralajmëron katastrofë

  • 03/02/2019 | 16:48

Kafshë të çuditshme i tmerrojnë japonezët: Shfaqja e tyre paralajmëron katastrofë

Së paku dhjetë peshq të tillë janë gjetur në janar të vitit 2010, kur kanë vdekur gati 19.000 njerëz, transmeton Gazeta Metro


Deti në brigjet e Japonisë la nxjerrë trupin e peshkut të madh lundrues, gjë që ka shkaktuar panik në mesin e popullatës lokale se kjo mund të jetë paralajmërim për katastrofën e re.

Javën e kaluar deri kë nxjerrë edhe tre peshq të tillë, ndërsa nga fillimi i sezonit gjithsej shtatë.

Disa mendojnë se këta peshq, të cilët mund të rriten edhe deri 11 metra gjatësi, janë shenjë e keqe se së shpejti atë pjesë të Japnisë mund ta godasë termeti apo cunami.

Së paku dhjetë peshq të tillë janë gjetur në janar të vitit 2010, vetëm disa muaj para termetit e cunamit të vitit 2011, kur kanë vdekur gati 19.000, ndërsa në tërësi është shkatërruar centrali nuklear “Fukushima”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë