Loading…

Kajtazi: Dritan Abazovic tradhtari më i madh i shtetit dhe kombit malazez

  • 03/08/2022 | 19:15

Kajtazi: Dritan Abazovic tradhtari më i madh i shtetit dhe kombit malazez

Gazetari Vehbi Kajtazi e ka quajtur tradhtar të shtetit dhe kombit malazez kryeministrin Dritan Abazovic.


Kajtazi përmes një cicërime në Twitter e ka cilësuar atë si tradhtarin më të madh të shtetit, pasi ky i fundit sot e nënshkroi me Kishën Serbe një marrëveshje që duket si një shtet në shtet.

“Vjen nje shqiptar ne pushtet ne Mal te Zi, e behet tradhtari ma i madh i shtetit dhe kombit malazias. Ky eshte Dritan Abazoviq!”, shkroi Kajtazi.

Kujtojmë se marrëveshja i jep kompetencë të zgjeruar kishës serbe, ndërsa Presidenti Milo Gjukanoviq ishte kundër marrëveshjes dhe tani partia e tij dëshiron që ta rrëzojë Abazoviqin nga pushteti. Kundër ishte edhe Akademia e Shkencave dhe organizatat joqeveritare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë