Loading…

Kajtazi: Kurti u takua me policin që gati kishte humbur syrin nga gurët e VV’së

  • 03/10/2021 | 20:12

Kajtazi: Kurti u takua me policin që gati kishte humbur syrin nga gurët e VV’së

Gazetari Vehbi Kajtazi ka demantuar lajmin se Shefi i Njësisë Speciale Operative, Besart Ahmeti, ishte ai që e arrestoi kryeministrin Albin Kurti 16 vite më parë.


Kajtazi, përkundrazi, ka thënë se ishte Ahmeti që kishte pësuar lëndime të rënda si pasojë e gurëve që e kishin goditur përgjatë protestave të LVV’së sa ishte në opozitë.

“Ky ne fotografine e pare eshte Besart Ahmeti, i cili thuajse kishte humbur syrin nga guret e VV-se. Keta te dy, duke e arrestuar Kurtin jane Fatmir Balaj e Fatlum Sadiku. Ai qe e ka per dore Kurtin eshte Fatlum Shaqiri e jo Besart Ahmeti siç po e promovojne militantet…”, ka shkruar ai në ‘Twitter’.

Në vitin 2015 në protestat e dhunshme të organizuara nga Lëvizja Vetëvendosje Ahmeti ishte lënduar rëndë në kokë dhe njërin sy dhe kishte shkuar në Turqi për mjekim.

Ahmeti kishte qenë edhe dëshmitar i Prokurorisë në vitin 2010 kur Kurti po akuzohej për pengim të personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë