Loading…

Kajtazi: Mbrëmë në Bruksel u nënshkrua marrëveshje për moszbatim të ligjit dhe Kushtetutës së Kosovë

  • 24/11/2022 | 23:17

Kajtazi: Mbrëmë në Bruksel u nënshkrua marrëveshje për moszbatim të ligjit dhe Kushtetutës së Kosovë

Opinionisti Vehbi Kajtazi ka thënë se marrëveshja e nënshkruar mbrëmë në Bruksel për targat është për të mos u zbatuar Kushtetuta e Kosovës.


Në Rubikon të Klan Kosovës, ai ka deklaruar se situata e shkaktuar për targat ka qenë rrezik për marrëdhëniet ShBA-Kosovë.

“Patëm një dramë totalisht të panevojshme prej të cilës nuk kemi fituar asgjë. Përkundrazi kemi rrezikuar jashtëzakonisht shumë thyerjen apo lëndimin e raportet me partnerin tonë kryesor, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. U detyruam në fund kur mbetëm pa rrugëdalje të dorëzohemi prapë tek amerikanët për me dalë prej kësaj balte që na futi kryeministri Albin Kurti”.

“Deri dje këta e kanë raportuar si çështje ligjore punën e targave në veri të Kosovës, kurrsesi nuk e kanë lidh me çështje politike, por vetëm ligjore. Brenda natës çështja ligjore u harrua u amnestua, ne vazhdojmë tutje t’u pranojmë dokumentet e një shteti që i lëshon për qytetarët serbë të Republikës së Kosovës”.

“Ajo çfarë u arrit mbrëmë në Bruksel është marrëveshje që të mos zbatohet ligji i Kosovës, po ashtu është edhe të mos zbatohet Kushtetuta e Kosovës. Kushtetua e jonë e parasheh një sistem të unisuar në të gjithë territorin e saj”, ka thënë Kajtaazi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë