Loading…

Kajtazi: Nuk e di se si mund ta votojnë Agim Bahtirin që s’din shkrim e lexim

  • 22/07/2021 | 22:56

Kajtazi: Nuk e di se si mund ta votojnë Agim Bahtirin që s’din shkrim e lexim

Analistët e Debat Plus kanë analizuar zgjedhjet e ardhshme lokale dhe disa nga kandidaturat e mundshme për kryetar të komunave.


Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se “PDK mund ta marr për model Agim Aliun e Ferizajt, por as Prizreni, as Prishtine e as Mitrovica nuk janë model i mirë për Vetëvendosjen.

Gjithashtu edhe analisti dhe gazetari Astrit Gashi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka dështuar në Komuna”.

Gazetari Vehbi Kajtazi ka thënë se si ka mundësi që një njeri të ulet dhe ta votojë një njeri si Agim Bahtirin, që shumë bashkëpunëtorë të tij kanë treguar se ai nuk di të shkruaj e të lexojë. Kajtazi më tutje ka thënë se si mund të krahasohet ai me kandidatin e PDK-së z. Bedri Hamza.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë