Loading…

Kajtazi për kandidaturën e LDK’së në Podujevë: Keni rihumb këtë komunë, shkaktuat përçarje

  • 10/06/2021 | 21:23

Kajtazi për kandidaturën e LDK’së në Podujevë: Keni rihumb këtë komunë, shkaktuat përçarje

Analisti Vehbi Kajtazi ka komentuar kandidaturën e LDK-së në Podujevë e veçanërisht ‘përçarjet’ e LDK-së brenda komunës.


Sipas Kajtazit, Podujevën, Lidhja Demokratike e Kosovës e ka humbur dhe nuk do të mund ta kthejnë.

“Mënyra për me zgjedh problemin, është mënyra e gabuar. Podujevën nuk keni me mund me kthy. Në këtë mënyrë absolutisht Podujevën e keni rihumb me vendimin e djeshëm sepse keni shkaktu një përçarje të madhe në basionin e dikurshëm të LDK-së”.

“Struktura qëndrore po e shkarkon një kryetar dege i cili ka dalë nga një kuvend lokal i asaj dege. Pra, ju ia keni marrë kompetencat, ia keni mohu vullnetin të gjithë atyre njerëzve që e kanë votu Veliun”, tha Kajtazi.

Lidhja Demokratike e Kosovës do kandidojë me Ekrem Hysenin në Podujevë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë