Loading…

Kallëzim penal ndaj myftiut Naim Tërnava: Dyshohet se ka vjedhur 300 mijë marka

  • 16/04/2019 | 11:01

Kallëzim penal ndaj myftiut Naim Tërnava: Dyshohet se ka vjedhur 300 mijë marka

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava i ka dalë një problem i ri me ligjin, ai tani po përballet me një kallëzim penal ku po pretendohet se ka vjedhur afro 300 mijë marka gjermane, transmeton Gazeta Metro.


Ky kallëzim penal është ngritur nga teologu Emin Behrami, i cili po thotë se myftiu Tërnava ka vjedhur 300 mijë marka gjermane.

Behrami thotë se Tërnava kishte vjedhur 300 mijë marka duke i i arsyetuar se shumën e parave se kishte futur në arkën e Medresesë Alauddin.

Ky kallëzim penal ndaj tij po bëhet deri sa ishte drejtor i Medresesë Alauddin në Prishtinë, para se të bëhët myfti i Kosovës.

Por më vonë të njejtat para ishin shpallur si të vjedhura./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë