Loading…

Kam fotografuar femrat nga 37 vende të ndryshme për të treguar se bukuria është kudo (Foto)

  • 03/05/2017 | 16:11

Kam fotografuar femrat nga 37 vende të ndryshme për të treguar se bukuria është kudo (Foto)

Kam fotografuar femrat nga 37 vende të ndryshme për të treguar se bukuria është kudo. Unë jam fotografe nga Rumania, kam lënë punën dhe kam nisur një jetë të re. Dy vjet më parë mora çantën, kamerën dhe fillova të udhëtoj në të gjithë botën, duke fotografuar qindra femra natyrale të rrethuara nga kultura e tyre.


Projekti im titullohet “Atlasi i bukurisë” , i cili prezanton shumëllojshmërinë e planetit tonë përmes portreteve të femrave. Udhëtimi me shumë pak buxhet në 37 vendet të ndryshme, më ka bërë që të shoh të gjitha llojet e mjediseve. Tani mund të them se bukuria është gjithkund, dhe nuk ka të bëjë me grimin ose peshën, por më shumë lidhet me të qenurit vetvetja.

Trendet globale të bukurisë bëjnë që ne të sillemi dhe të dukemi të gjithë të njëjtë, por prapë ne të gjithë jemi të bukur sepse jemi të ndryshëm. Qëllimi im është që të fotografoj femrat e të gjithë botës, për ta bërë “Atlasin e Bukurisë” një pasqyrë të shumëllojshmërisë sonë sociale dhe një inspirim për njerëzit që përpiqen të qëndrojnë autentik.

Më poshtë janë disa nga femrat e vendeve që i ka parqitur bukurin e tyre:

Kina

Romania

Finlanda

Irani

Etiopia

Yangon, Myanmar

Amazona

Brazil

Çili

SHBA

Kolombia

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë