Loading…

Kamberi: BE’ja e ka lënë në harresë Luginën e Preshevës duke u marrë me Kosovën e Serbinë

  • 13/11/2020 | 21:56

Kamberi: BE’ja e ka lënë në harresë Luginën e Preshevës duke u marrë me Kosovën e Serbinë

Shefi i Grupit Parlamentar Veprimi Demokratik në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka deklaruar se BE’ja e ka lënë në harresë Luginën e Preshevës, duke e cilësuar si sekondare.


I ftuar në ‘Balkan Talks’ në Euronews, Kamberi ka thënë se faktori ndërkombëtar orientimin momentalisht e ka në zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi.

“Të zgjohet ndërgjegjja e fjetur e bashkësisë ndërkombëtare, duke u orientuar për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi, e ka harruar në tërësi Luginën e Preshevës. Çështjet e pakicave po konsiderohen si sekondare nga unioni evropian. Qendrat e vendimmarrjes ndërkombëtare më shumë pëlqejnë stabilokracinë sesa demokracinë”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë