Loading…

Kamberi – Vucic’it: Më 24 shtator, KFOR’i dhe EULEX’i ishin në dhomën e VAR’it

  • 01/10/2023 | 20:05

Kamberi – Vucic’it: Më 24 shtator, KFOR’i dhe EULEX’i ishin në dhomën e VAR’it

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar për deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, ku ka thënë se në Banjskë nuk do të duhej të reagonte Policia e Kosovës, të dielën e javës së kaluar.


“Vuçiq ende po ankohet se pse aksioni i Banjskës nuk është kryer nga EULEX-i, por nga Policia e Kosovës”.

“Siç duket, për të nuk mjafton që KFOR-i dhe EULEX-i ishin në dhomën e VAR-it”, ka thënë Kamberi.

Më 24 shtator, u vra zyrtari policor Afrim Bunjaku nga një grup i terroristëve serbë që kishin hyrë në Manastirin e Banjskës. Policia e Kosovës zhvilloi aksionin ku u vranë tre nga terroristët dhe u arrestuan tetë prej tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë