Loading…

Kamerat regjistrojnë momentin e shpërthimit të një shtëpie, tre të vdekur në Indiana

  • 11/08/2022 | 20:17

Kamerat regjistrojnë momentin e shpërthimit të një shtëpie, tre të vdekur në Indiana

Tre persona mbetën të vdekur kur një shtëpi shpërtheu në qytetin jugor të Indianës, Evansville.


Dave Anson, zëvendës shefi i mjekësisë ligjore për kontenë Vanderburgh, i tha Associated Press se identitetet e njerëzve që vdiqën nuk do të publikohen derisa të njoftohen të afërmit.

Zëdhënësja e Departamentit të Policisë Evansville Sgt. Anna Grey tha se edhe një person tjetër u dërgua në një spital lokal për trajtim.

Shefi i Departamentit të Zjarrfikësve të Evansville, Mike Connelly tha se gjithsej 39 shtëpi u dëmtuan nga shpërthimi.

Të paktën 11 nga 39 shtëpitë e dëmtuara janë “të pabanueshme”, tha Connelly.

Shkaku i shpërthimit nuk është përcaktuar, por Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Lëndëve Plasëse ka nisur hetimet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë