Loading…

Kamerier me fakutlet

  • 17/11/2016 | 09:11

Kamerier me fakutlet

Kryetar i Parlamentit studentor, Musa Berisha ka deklaruar se motivimi i studentëve është shumë i dobët, pasi studentët kryejnë fakultetin dhe i duhet të punojnë si kamerier për shkak të mungesës së tregut të punës për ata.

Këto komente ai i bëri me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Studentëve, ku tha se janë paraparë të mbahen disa aktivitete nëpër fakultete por aktiviteti kryesor do të mbahet në Tiranë, ku do të diskutohet për bashkëpunimin e studentëve, sfidat me të cilat ballafaqohen ata.

Sipas tij, studentët ballafaqohen me mungesë të literaturës, të sallave ku mbahen ligjëratat dhe me mungesën e profesorë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë