Loading…

Kamionët në veri nuk ndezën pasi iu është dobësuar bateria e motorit

  • 02/10/2021 | 12:12

Kamionët në veri nuk ndezën pasi iu është dobësuar bateria e motorit

Shumë kamionë të cilët kanë qen të ngujuar për 12 ditë në pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak po kanë probleme të ri ndezen pasi që iu është hargjuar bateria e motorit.

E si zgjidhje për këtë, kanë shfrytëzuar kabllot e njëri tjetrit për të i ndezur.

Ekipi teknik i serbëve ka më së shumti telashe me bateritë e automjeteve, disa prej të cilave janë dëmtuar qëllimisht në fillim të protestës.

E njëri prej të cilëve po ka problem të ndezet i përket një biznesi nga Novi Pazari, i cili është bllokuar pa dashje.

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë