Loading…

Kampanjë kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë

  • 08/12/2016 | 20:57

Kampanjë kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë

Lëvizja Shkenca për Ndryshim dhe organizata PEN, do të organizojnë kampanjën kundër ndotjes së ajrit në sheshin e Prishtinës.


Ata përmes një njoftimi lajmëruan se më 9 dhjetor në Sheshin Nëna Terezë në Prishtinë, do të organizojnë një kampanjë kundër ndotjes së ajrit.

“Me 09 Dhjetor 2016 duke filluar nga ora 07:00 deri në ora 17:00 në Sheshin Nëna Terezë në Prishtinë, PEN – Rrjeti i Edukatorëve Bashkëmoshatarë dhe Lëvizja Shkenca për Ndryshim, në mbështetje nga Komisioni Evropian, organizojnë kampanjën kundër ndotjes së ajrit”, thuhet në njoftim.

Në njoftimin e tyre, gjithashtu thuhet se kjo kampanjë do të jetë aktive gjatë tërë kohës në orarin e cekur, dhe do të përfshijë: Vendosjen e kukullave me maska kundër ndotjes së ajrit, të cilat mbajnë mbishkrime sensibilizuese, matje të drejtpërdrejta të cilësisë së ajrit, nga anëtarët e projektit, do të rregullohet hapësira për informimin e qytetarëve, ofrimin e broshurave dhe maskave kunder ndotjes./ gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë