Loading…

Kampionati arab ndër 4-5 më të fortët në botë, mbajeni mend

  • 22/03/2023 | 22:00

Kampionati arab ndër 4-5 më të fortët në botë, mbajeni mend

Kampionati elitar në Arabinë Saudite do të bëhet ndër 4-5 më të  fortit në botë. Kjo nuk është një deklaratë e lëshuar nga një tifoz i zakonshëm, por nga një yll si Cristiano Ronaldo.


“Ndihem shumë mirë. Nëse nuk do të ishte kështu, unë nuk do të gjendesha në këtë grumbullim me Kombëtaren. Po luaj në një kampionat shumë kompetitiv.

Liga saudite duhet të shihet nga një tjetër këndvështrim. Natyrisht që nuk është si Premier League. Do të gënjeja po të bëja këtë krahasim, por është realisht shumë konkurruese.

Ka shumë skuadra të mira, kampionati është i ekuilibruar. Lojtarët arabë janë të mirë, të huajt shtojnë cilësinë. Brenda 5-6 viteve, liga saudite ndoshta do të jetë kampionati i katërt ose i pestë më konkurrues në botë”, tha Ronaldo. Portugezi aktivizohet të Al-Nassr në Arabinë Saudite.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë