Loading…

Kampioni i boksit vdes pas një grushti në stërvitje

  • 09/11/2019 | 18:02

Kampioni i boksit vdes pas një grushti në stërvitje

Kampioni australian i boksit, Dwight Ritchie, 27 vjeç, ka rënë në ring dhe ka humbur jetën pas një grushti që ka marrë gjatë stërvitjes, transmeton Gazeta Metro.


Dwight Ritchie, vdiq pasi u godit nga një grusht në stomak këtë të shtunë.

Ai kishte hyrë në ring për të ndihmuar Michael Zerafan në stërvitjen, kur u godit dhe ra në tokë.

Komuniteti australian i Boksit është mbledhur për t’i shprehur nderimet babait të tre fëmijëve, që dikur ka qenë kampion i peshave të mesme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë