Loading…

Kampusi i ‘Apple’ i jashtëzakonshëm (Video)

  • 02/01/2017 | 17:19

Kampusi i ‘Apple’ i jashtëzakonshëm (Video)

Kampusi i kompanisë gjigante “Apple” është pranë përfundimit të fazës fillestare të ndërtimit ku janë zbuluar disa pamje të kapura nga droni ku ndërtesa tashmë ka marrë formë bënë të ditur techtimes, transmeton gazetametro.net

Videoja vjen nga “Sexton Videography” dhe tregon se si duket  “anija hapësinore” e Apple, e mbuluar tërësisht në panele solare.

Qyteti i Kupertinos, përditëson uebsajtin për të bërë të ditur se faza e parë e ndërtimit do të përfundohet gjatë tre mujorit të parë të 2017’ës.

Edhe pse “Apple” ishte tejet ambicioze, ku pretendonte që projekti të përfundonte tashmë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë